خانه سبز

الخیر فی ما وقع

خانه سبز

الخیر فی ما وقع

۱ مطلب در فروردين ۱۳۹۶ ثبت شده است

سه شنبه, ۱۵ فروردين ۱۳۹۶، ۰۵:۴۲ ب.ظ

نامه هایی به ماهکم.برای شش ماهگیت

آرتینم ماه کوچولوی من.

شش ماهه شدی و من هر روز که می گذرد بیشتر دوستت می دارم.وقتی در آغوشت می گیرم و گرمای وجودت را حس می کنم گویی روی ابرهایم.

گریه که می کنی و برات لالایی می گویم آنی نگاهت می کنم  و می بینم آرام شده ای و من را نگاه می کنی.می دانی من چه حالی میشوم؟
گاهی حینِ خواندنِ لالایی و آرام شدنت اشک های من هم سرازیر می شوند.

وقت هایی،جلوی عکس آقابیژنم می برمت و خودم میروم یک دنیای دیگر..

دیدنِ مادری کردن های خواهرم برای تو.دیدنِ پدری کردن های امید برایت.همه قربان صدقه رفتن هایشان،همه نگاه های جان دار و مقدسشان را با تمام وجود نفس می کشم.مادر و پدرت خیلی خیلی دوستت دارند.

و اما این بین دیدنِ مادربزرگت و همه حرف ها و قربان صدقه ها و حظ و کیف کردن هایش برایِ تو یک طعم فوق العاده دارد.شیرین است.شیرین.

مامان فرح دلش می رود برایت.می دانی خیلی وقت ها حسودی کردم به تو.به این همه عشق و گرما و حسی که در چشمان و حرف ها و کارهای مادرم هست در برابرت.

وقتی مامان تو را روی پایش تکان می دهد و لالایی می خواند ساکت می نشینم و نگاهتان می کنم.

خیلی لذت بخش است  صبح را با صدای گریه ها و خنده هایت بیدار شدن با قربان صدقه رفتن های مامان فرح بیبدار شدن با دیدن روی ماهت  بالای سرم بیدار شدن.

بزرگ که شدی،برایت می گویند که من روزی هزار بار ماچت می کردم و می مردم برایت.برایت می گویم که شنیدن نفس هایت چه خونی وارد رگ های من می کرد.شنیدن خنده های صدا دارت...

برایت خواهم گفت،وقتی رو در رویت صحبت می کردم چقدر قشنگ برایم می خندیدی.برایت از حجم دلتنگی هایم حرف می زنم وقتی فقط  یک روز ندیدمت.

الان که این نامه را می نویسم روی پاهایم نشسته ای و دستانت را به سمت صفحه کلید می آوری و در حال کشف کردن هستی.

داشتنت برایم خیلی ارزشمند است.همیشه ماه کوچولوی من خواهی بود.
۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۵ فروردين ۹۶ ، ۱۷:۴۲
پریس